Målgrupp
Alla som arbetar med att leda och utveckla underhållsverksamheten.Teknikutbildarnas webbaserade verktyg för validering av underhållskompetensen hjälper er att mäta hur bra kännedom ni har om underhållsverksamheten.
De flesta svenska företag agerar i dag på en ny och mer föränderlig marknad. Det medför att det behövs en modernare och mer konkurrenskraftig verksamhet som i större utsträckning fokuserar på en ökad lönsamhet.
Valideringen är även kopplad till Teknikutbildarnas underhållsutbildning Modernt Underhåll.
Modernt Underhåll utbildar bl.a. till de krav som är uppställda av EFNMS för att kunna certifiera sig som underhållsledare.
Läs vidare…
Läs mer om hur du kan bli certifierad underhållsledare genom att komplettera Modernt underhåll med validering (denna sida) en test av dina nuvarande kunskaper samt preparandutbildningen som hjälper dig att sätta upp kalkyler och resonera om underhåll inför tentamen hos UTEK.